تشخیص مبتنی بر رویکرد روانکاوی فهم ساختار شخصیت در فرایند بالینی

این کتاب راهنمای بالینی مناسبی است که به طور گسترده توسط افراد مختلف مورد تایید بوده و از زمان انتشار اولیه آن، نیازهای اساسی در این زمینه را پر کرده است. نانسی مک ویلیامز تئوری شخصیت روانکاوانه و پیامدهای آن را برای کار عملی در دسترس متخصصان در هر سطحی از تجربه قرار می‌دهد.

150,000 تومان

جزئیات کتاب

عنوان اصلی

Psychoanalytic Diagnosis: Understanding Personality Structure in the Clinical Process

برگردان

رضا سویزی – تورج بنی رستم

صفحات

596 صفحه

نشر

ذهن آبی

زبان

فارسی

ISBN

978-622-97480-3-9

طراحی جلد

علی رحمتی

چاپ اول

1400

درباره نویسنده

نانسی مک ویلیامز (McWilliams Nancy)

نانسی مک ویلیامز (McWilliams Nancy)

نانسی مک ویلیامز در سال 1945 در ابینگتون، پنسیلوانیا به دنیا آمد و در لانگمیدو، ماساچوست، نیو کنان، کانکتیکات و وایومیسینگ، پنسیلوانیا بزرگ شد. او در سال 1967 از کالج اوبرلین با درجه ممتاز در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شد. متعاقباً در کالج بروکلین در رشته روانشناسی تحصیل کرد و سپس مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را از دانشگاه راتگرز در رشته روانشناسی (شخصیت و اجتماعی) دریافت کرد. در سال 1978 به عنوان یک روانشناس مستقل در نیوجرسی مجوز گرفت و همچنین از انجمن ملی روانشناسی برای روانکاوی در نیویورک فارغ التحصیل شد. از سال 2010، گواهی هیئت مدیره در روانکاوی در روانشناسی را دریافت کرده است.

در سال 2011، انجمن روانشناسی آمریکا او را به عنوان نماینده درمان روانکاوی در بازسازی فیلم کلاسیک، سه رویکرد به روان درمانی، انتخاب کرد. در سال 2015، از او خواسته شد تا سخنران عمومی کنفرانس انجمن روانشناسی آمریکا در تورنتو، کانادا باشد. او عضو مرکز روان درمانی و روانکاوی نیوجرسی و عضو افتخاری انجمن روانکاوی آمریکا، انجمن روانکاوی مسکو، موسسه درمان روانکاوی در تورین، ایتالیا و انجمن علمی ورشو برای روان درمانی روان پویشی است. در تابستان 2016 او محقق اریکسون در مرکز آستن ریگز در استاکبریج، ماساچوست بود.
نانسی مک ویلیامز، دکترای ABPP، استاد مدعو در دانشکده تحصیلات تکمیلی روانشناسی کاربردی و حرفه ای در دانشگاه راتگرز است.

این کتاب راهنمای بالینی مناسبی است که به طور گسترده توسط افراد مختلف مورد تایید بوده و از زمان انتشار اولیه آن، نیازهای اساسی در این زمینه را پر کرده است. نانسی مک ویلیامز تئوری شخصیت روانکاوانه و پیامدهای آن را برای کار عملی در دسترس متخصصان در هر سطحی از تجربه قرار می‌دهد. او انواع شخصیت های اصلی را توضیح می دهد و راه های خاصی را نشان می دهد که درک ساختار شخصیت فردی بیمار می تواند بر تمرکز و سبک مداخله درمانگر تأثیر بگذارد. دستورالعمل هایی برای توسعه یک فرمول تشخیصی سیستماتیک و در عین حال انعطاف پذیر و استفاده از آن برای اطلاع رسانی درمان ارائه شده است. این کتاب بسیار خواندنی است و دارای نمونه های بالینی گویا است.

خانم دکتر نانسی مک ویلیامز در دانشکده روانشناسی کاربردی راتجرز ، دانشگاه ایالتی نیوجرسی تدریس می کند و در فلمینتون نیوجرسی یک درمانگاه خصوصی دارد. وی رئیس سابق بخش روانکاوی انجمن روانشناسی آمریکا بوده و عضو هیئت تحریریه روانشناسی روانکاوی است. علاوه بر اینکه کتاب های دکتر مک ویلیامز به 20 زبان ترجمه شده ، او به طور گسترده در سطح ملی و بین المللی سخنرانی کرده است. وی جوایز متعددی از جمله جایزه روزالی ویز را از بخش متخصص­های مستقل انجمن روانشناسی آمریکا دریافت کرده است. عضویت افتخاری در انجمن روانکاوی آمریکا؛ همکاری افتخاری رابرت س. والرشتاین و مدرس روان درمانی و روانکاوی در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو از دیگر افتخارات وی می­باشد.

وی نویسنده کتاب­های تشخیص مبتنی بر رویکرد روانکاوی (1994؛ ویرایش 2011) ، فرمول­­بندی مراجعه­ کننده روانکاوی (1999) و روان­درمانی روانکاوی (2004) که همگی با انتشارات با گیلفورد پرس چاپ است. وی چندین کتاب دیگر را ویرایش کرده و ویراستار راهنمای تشخیص روانی (2006 ؛ چاپ دوم: 2017) نیز می­باشد.

این کتاب راهنمای کلینیکی مناسبی است که همه نیازهای اساسی در زمینه تشخیص را پوشش می­دهد. کتاب در دو بخش اصلی تدوین شده است که در بخش نخست به مفاهیم اولیه پرداخته می­شود. بخش دوم انواع ساختار منش را بررسی کرده، ساختار هر یک از آنها با ذکر نمونه ­های بالینی و همچنین نحوه تشخیص آنها از یکدیگر را بیان می­کند. در این کتاب نویسنده تئوری شخصیت روانکاوی و نتایج آن را  در دسترس علاقمندان در تمام سطوح تجربه قرار می­دهد. با توضیح انواع شخصیت­های اصلی، روش­های خاصی برای درک ساختار شخصیت فردی بیمار ارائه شده است که می­تواند بر تمرکز و سبک مداخله درمانگر تأثیر بگذارد. دستورالعمل­هایی برای تهیه یک فرمول تشخیصی منظم و در عین حال منعطف و استفاده از آن برای آگاهی از درمان، با نمونه­ های بالینی زیاد ارائه شده است.